Satış Sözleşmesi

ÖNSÖZ
 Açık Otomotiv'in satış politikasında, müşteri her zaman haklıdır sav'ı ön plandadır. Sizlerin önerileri ile büyüyeceğimizin idrakinde olan bir kuruluşuz. Yazacağınız tüm istek ve öneriler titizlikle incelenip dikkate alınacaktır.

Açık  Otomotiv

 

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Açık otomotiv Sanal Mağazamızdan Alışveriş Yapan Tüm Üyelerimiz Bu Sözleşmedeki Şartları Okumuş ve Kabul Etmiş Sayılır. 

    1- 18 yaşından küçükler AÇIK OTOMOTİV'den  alışveriş yapamaz. 
     2-AÇIK OTOMOTİV'den belirtilen kredi kartları ( Visa, MasterCard ), banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. On gün içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işlem görme zamanı, siparişin verildiği an değil, yapılan ödemenin banka hesaplarımızda bloke edildiğinin belirlendiği andır. Belirlenen bu ödeme seçeneklerinin haricindeki seçenekler tarafımızdan kabul görmeyecektir 
    3- AÇIK OTOMOTİV tüm siparişlerinizi, MALİYE BAKANLIĞI ' nın belirlemiş olduğu şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki fiyatlar TL olarak belirtilmiştir. Satılan ürünlerin KDV oranları yasalarda belirtildiği şekilde faturada yer alacaktır. AÇIK OTOMOTİV  sanal mağazada satışa sunmuş olduğu ürünlerin fiyatlarını KDV dahil olarak belirtmiştir. 
    4-AÇIK OTOMOTİV  sanal mağazada müşterinin almış olduğu ürün fiyatı, yanlış yazılmış olsa dahi geçerli olan fiyattır. Sadece sistem ve yazılım hatalarından AÇIK OTOMOTİV  sorumlu değildir. Bu gibi durumlar müşteriye telefon, e-mail, fax veya yazılı olarak bildirilecektir. 
    5- Sözleşmenin imzalandığı tarihte ve sonrasında beklenmeyen veya ön görülmeyen, alıcı ve satıcının kontrolleri dışında gelişen, vuku bulması ile tarafların ayrı ayrı veya her ikisinin beraber sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma, grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebep süreklilik arz ederse tarafların yükümlüklerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır 
    6- AÇIK OTOMOTİV  sattığı birçok ürünü stoğunda bulundurduğu gibi bazı ürünlerde stoksuz çalışmaktadır, bazı ürünlerse tedarikçi firmaların depolarında o an bitmiş olabilir. Gerekli değişiklik yapılmadan bir satın alma gerçekleşmişse, ilgili birimimiz tarafından size posta telefon veya mail'le bilgi verilir ve talep durumunda ödemiş olduğunuz ürün bedeli derhal tarafınıza iade edilir. 
    7- Kredi kartı bilgileri güvenlik açısından sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır . Her yeni alışverişte sistem kredi kartı bilgilerinizi yeniden girmenizi isteyecektir..Bu işlem alışveriş zamanınızın uzamasına sebebiyet verse de sizin kart bilgilerinizin güvenliği için gereklidir. 
   

TESLİMAT 
    1- Teslimat, AÇIK OTOMOTİV  'in anlaşmalı olduğu kargo şirketleri aracılığı ile yapılır 
    2- Paketlerinizin, alışverişinizden sonra size belirtilen süreler içinde yol hava şartları araç arızasından dolayı teslim edilememesi durumunda- info@acikotomotiv.com  ‘a e-posta gönderebilirsiniz. Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paketin tesliminde ıslak imza şarttır. Kredi kartı sahibinin paketi hüviyet tespiti ile teslim alıp, Kargo Teslim tutanağını imzalaması gerekir. Kargo Şirketi'nin sizi ziyareti esnasında adreste bulunmadığız takdirde lütfen bırakılan not çerçevesinde kargo şirketi ile irtibata geçiniz.

Zarar görmüş kargo (paket) durumunda

•  Zarar görmüş kargo (paketler) teslim alınmayarak, teslimatı yapan kargo firmaya tutanak tutturulmalıdır.  Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini eksiksiz yaptığı KABUL EDİLMİŞ SAYILIR. Bu yüzden; teslimat sırasında hasarlı olduğu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır.

Daha sonra, tutanak AÇIK OTOMOTİV e  fakslanıp durum e-mail ile bildirilmelidir. Ürün yeniden temin edilip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanması sağlanacaktır.

    2- Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı ürünün hasarsız olduğunu düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edilip edilmediğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. 
    3- Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren üç ( 3 ) günlük süre içinde neden belirtmek sureti ile AÇIK OTOMOTİV ile karşılıklı görüşülüp iade edilebilir. Bu durumda kargo ücretleri alıcıya aittir.Bkz: İade Koşulları 
    4- Anlaşmalı Kargo firması ile yapılan gönderimlerde, paketin taşıma sırasında zarar görmesi durumunda bu zarar AÇIK OTOMOTİV  tarafından telafi edilir. ( AÇIK OTOMOTİV  müşterinin talebi doğrultusunda anlaşma dışındaki farklı bir kargo şirketi ile de paket gönderebilir (bu istek fax'la bildirilecektir. Acele Posta Servisi APS dahil), bu durumlarda tüm sorumluluk müşteriye aittir) 
   5- Kargo şirketine teslimatlar çoğunlukla 1 gün içerisinde yapılmakta olup teslim süresi 3-4 güne kadar uzayabilir. 

KARGO 
     1- Kargo seçenekleri sipariş sırasında müşterilerimize sunulmaktadır. 
    2- AÇIK OTOMOTİV  gerek duyduğunda daha hızlı gönderimde bulunmak amacıyla kargo firması değişikliği yapabilir. Müşteri memnuniyeti nedeniyle yapılan değişiklik için ek bir ücret talep edilmez. 
     3- Ortalama teslim süreleri: Özel Kargo Şirketi'yle (kargoya verildiği andan itibaren)tahmini 1-7 gündür. Aksi belirtilmedikçe kargo ücreti alıcıya aittir. 
    Kargo bedeli tarafımızca karşılanacak ürünlerin açıklamalarında bu durum belirtilecektir.Ürünlerde kargo ücreti ağırlık veya hacime göre hesaplanmaktadır.

İADE 
   Sorunlu ürünlerin iade koşulları : 
    AÇIK OTOMOTİV  iade işlemlerinde 4077 sayılı Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. 
    AÇIK OTOMOTİV ' de satılan her mal 7
 gün içerisinde iade alınabilir. Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır: 
    - İadesi yapılacak olan ürünler, AÇIK OTOMOTİV'in çalıştığı kargo şirketleri tarafından bize ulaştırılmalıdır. Sadece Hasarlı ve arızalı ürünler, teslimat tarihinden sonra ki ilk 7 gün içerisinde elimize geçtiği taktirde kargo ücreti AÇIK OTOMOTİV  tarafından karşılanacaktır. Aksi taktirde ücret müşterimize aittir. 
       

        Arızalı bildirimi yapılan ürünün garanti kapsamında incelenebilmesi için,

-Ürünün fatura tarihi ile montaj servisinin fatura tarihi arasındaki süre 7 iş günü ile sınırlıdır. (kargonun teslim alındığı tarih göz önüne alınır).

-Bu süreyi aşan montaj faturaları ile ürün garanti kapsamında incelenemez, garanti dışı kalır.

-Montaj faturası olmayan ürüne hiçbir şekilde garanti işlemi yapılmaz.


Özel ürünler 
    Bazı özel kategorilerdeki ürünler için yukarıdaki maddelere ek olarak aşağıdaki uyarıların da dikkate alınması gereklidir: 
    İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir. 
    • Ürünün faturası, 
    • İade gerekçesini bildiren e-mail veya faks dilekçesi. 
    • 3 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. 
    Ancak bazı AÇIK OTOMOTİV  , kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir. 
    Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün hemen işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın insiyatifindedir.

    Genel şartlar: 
    - Satın aldığınız ürünleri
 tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.
    ELEKTRONİK ürünlerin ambalajları açılmışsa hiçbir şekilde iade edilemez. 
            Hasarlı ve değişecek ürünler AÇIK OTOMOTİV 'e ulaştıktan sonra 3 (üç ) işgünü içerisinde işleme alınırlar.

    - Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş üzeri yazılmış veya tekrar satışını engelleyebilecek  hal oluşmuş şekildeki ürünlerin iadesi kesinlikle kabul edilmez. 
    - İade orijinal ambalaj ile yapılmalıdır. 
    - Bu durumda alıcı AÇIK  OTOMOTİV 'in düzenleyeceği belgenin doğruluğuna itibar edecektir. 
    - Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır. 
    - İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.(Eksik,hasarlı ve ayıplı ürün teslimlerinin iadelerinde kargo ücreti AÇIK OTOMOTİV  'e aittir) 
- Mağazamıza verilen siparişler, bir dizi güvenlik tedbirinden geçtikten sonra müşterimize gönderilir. Müşteri güvenliğini temin etmek için AÇIK OTOMOTİV  bazı ek bilgiler talep edebilir, Müşterimiz bu talepleri karşılamakla yükümlüdür. Banka veya yöneticilerimiz tarafından güvenli görülmeyen veya kuşku uyandıran siparişler gönderilmez.

Üye Bilgileri : 
Üye, bilgilerini eksiksiz ve hatasız girmelidir. Teslimat için sabit telefon numarası adres ve vergi numarası (TC No)  zorunludur.

Fiyat Politikası : 
Satılan tüm ürün fiyatlarını serbest ekonomi kuralları gereği AÇIK OTOMOTİV  belirler. Etiket fiyatı, satış fiyatı ve indirimli fiyat buna dahildir. Tüm fiyatlar ithalatçı, dağıtıcı, üretici tarafından tavsiye edilen satış fiyatlarıdır. Mağazamız tarafından tahsil edilen tüm ücretler ilgili bölümlerde müşterilerimizin görebileceği şekilde açıkça görüntülenir. Bu fiyatlara alım gerçekleştikten sonra itiraz edilemez. Lütfen mağazamızdan alışveriş yapmadan önce diğer mağaza fiyatları ile sitemiz fiyatlarını karşılaştırın. Önemli fiyat farklarını bildirerek bizi ve diğer kullanıcıları hatalı alışverişe karşı koruyun.( Yazılım hataları Hariçtir)

-Açık Otomotiv'den  alışveriş yapan kişi yukarıda yazılı tüm maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır. 

 

TLF : 0 532 341 73 81                                           AÇIK OTOMOTİV

                                                                            Sanal Mağaza Yönetimi