Garanti ve İade

Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?


Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde   AÇIK OTOMOTİV   'in düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi bildirerek karşılıklı anlaşma sağlandıktan sonra iade edebilirsiniz.  

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ (tüm nüshaları) İLE GÖNDERİNİZ. 

** İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.


Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

- İADELER MUTLAK SURETLE ORİJİNAL KUTU VEYA AMBALAJI İLE
YAPILMALIDIR. 
(ürün orijinal ambalajı bozulmadan başka bir ambalaj ile kapatılarak gönderilmelidir) 

-Orijinal Ambalajı AÇILMIŞ.

-Araç üzerine takılıp denenmiş ARIZALI OLMAYAN parçaların İADESİ kesinlikle mümkün DEĞİLDİR.

-ELEKTRİK VE ELEKTRONİK PARÇALARIN İADESİ YOKTUR 

- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş , Araç üzerine MONTAJI yapılmış (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. 

- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da Anlaşmalı olduğumuz  Kargo ile gönderim yapmanız gerekir. Farklı bir kargo şirketi ile gönderilen İade Ürün taşıma bedeli tarafınıza yansıtılır.